Modernt strandnära boende i El Arenal med kort promenad till Playa de Palma. Här finns två utomhuspooler, solterrass med poolbar, bufférestaurang, barer och enkel tillgång till strandpromenadens restauranger, barer och nöjen.
Läget är centralt i El Arenal, på en lugn tvärgata bara en kort promenad från den långa, finkorniga sandstranden Playa de Palma. Strandpromenaden sträcker sig flera kilometer längs bukten med cykelbana, palmer och gott om caféer, barer och restauranger.
I närheten finns nöjesliv med barer och klubbar, särskilt i den mer livliga delen av El Arenal. Samtidigt är det enkelt att hitta lugnare partier av stranden för avkoppling och bad.
Det finns goda möjligheter till aktiviteter i området, som cykling längs strandpromenaden, vattensport på stranden och fina promenader längs kusten. Lokala bussar gör det enkelt att ta sig in till Palma stad för shopping, kultur och sevärdheter.