Strandnära hotell precis vid sandstranden i Palma Nova med lugnare atmosfär, poolområde med havsutsikt och bar samt närhet till restauranger, barer och shopping längs strandpromenaden.
Hotel Seramar Comodoro Playa är ett 4‑stjärnigt hotell beläget med ett perfekt läge, cirka 20 minuters promenad från stranden Porto Novo. Hotellet har 2 bubbelpooler och ligger alldeles intill Katmanduparken. Det attraktiva hotellet har en pool, solarium och jacuzzi.
Om rummen
Det är ett litet hotell med 88 rum, vilket skapar en personlig och lugn atmosfär. De erbjuds moderna faciliteter och enkel inredning. Hotellet har luftkonditionerade rum med modern inredning, parkettgolv och privat balkong, ofta med havsutsikt. Det finns 6 olika rumstyper, som varierar i storlek och läge.
Sommarsäsongen (högsäsong) sträcker sig från juni till september, men vissa faciliteter så som pool, vattenrutschkanor och restauranger kan vara begränsade i början och slutet av perioden. Det erbjuds även ett smalare utbud av aktiviteter.
Under vintersäsong (november - april) är många faciliteter stängda, så som a la carte restauranger och vissa pooler samt vattenrutschkanor. Det erbjuds även ett smalare utbud av aktiviteter.
En särskild turistskatt tas ut vid ankomst, vilket inte ingår i resans pris. Skatten beräknas beroende på vistelsens längd och hotellkategori