Ett modernt och omtyckt all inclusive-hotell i Playa del Inglés med stor solterrass, lekfullt poolområde, loungiga barer och avslappnad semesterstämning. Här bor du nära både strandpromenaden, nöjeslivet och shopping, med goda möjligheter till avkoppling, träning och aktiviteter för hela familjen.
Hotellet är väl anpassat för familjer och har ett barnvänligt poolområde med grunt vattenzon som passar för lek. På de soliga ytorna runt poolen finns plats för både barnlek och vuxenavkoppling.
Det brukar finnas organiserade aktiviteter för barn under dagen, som lekar, pyssel eller enklare spel ledda av aktivitetsvärdar. Lekplats eller mindre lekområden kan finnas på området, vilket ger ytterligare ytor för barn att röra sig på.
Kvällstid kan minidisco eller annan lättsam underhållning för de yngsta förekomma vissa dagar, vilket bidrar till en familjevänlig stämning.