full starfull starfull starfull star
Playa del Inglés, Spanien

Bull Eugenia Victoria & Spa

Ett populärt, större semesterhotell i Playa del Inglés med gröna trädgårdar, flera pooler, spa, bufférestaurang och barer samt kostnadsfri buss till sandstranden. Här finns aktiviteter dagtid, kvällsunderhållning och gott om utrymme för både avkoppling och lek.

Om hotellet

Detta välkända och omtyckta hotell i Playa del Inglés erbjuder en avslappnad semesterkänsla med stora grönområden, palmer och generösa allmänna ytor. Hotellet ligger i den övre delen av orten, med promenadavstånd till butiker, restauranger och nöjen, samt enkel tillgång till den långa sandstranden via gångvägar eller hotellets strandbuss.

Stämningen är livlig men familjär, med en blandning av par, vänner och barnfamiljer. Här kombineras nöje och aktivitet med många platser där du kan dra dig undan och bara ta det lugnt.

Hotellet har rymliga och smakfullt inredda rum med balkong eller terrass, många med utsikt mot poolområdet eller trädgården. Rummen är utrustade med luftkonditionering, tv, minibar och wifi

En särskild skatt tas ut på hotellövernattningar i Spanien. Skatten betalas direkt till hotellet i samband med incheckning och inkluderas inte i resans pris. Skatten beräknas utifrån vistelsens längd och officiell hotellkategori. Tänk på att officiell klassificering kan skilja sig från Solresors egen.

Tripadvisor

Tripadvisor

Nr 39 av 130 hotell i Playa del Inglés