full starfull starfull starfull star

Mangia's Pollina Resort

Om hotellet
Mangia’s Pollina Resort är ett stort och livfullt hotellkomplex med ett fantastiskt läge på en klippa vid havet. Här finns flera restauranger och barer, stora poolområden och gott om aktiviteter för både vuxna och barn. Hotellet erbjuder underhållning, sportfaciliteter och vackra omgivningar – perfekt för en aktiv familjesemester.

Om området
Hotellet ligger strax utanför Cefalù på Siciliens nordkust. Här bor du omgivet av natur och med en privat strand nedanför klippan. Den charmiga staden Cefalù med sin katedral, smala gränder och mysiga restauranger ligger bara en kort resa bort.

Om rummen
Rummen är modernt inredda med ljusa färger och utrustade med luftkonditionering, wifi, tv, minibar och balkong eller terrass. Många har utsikt över havet eller den gröna omgivningen.

Övrig information
Privat strand och flera poolområden
Restauranger och barer med lokala och internationella rätter
Aktiviteter, sport och kvällsunderhållning

Barn & ungdom

Resorten är mycket familjevänlig och erbjuder aktiviteter för barn i alla åldrar. Här finns både en internationell barnklubb och en ungdomsklubb, där barn och tonåringar kan träffa nya vänner och delta i roliga aktiviteter under dagen. För de yngsta gästerna finns spjälsängar och barnstolar i restaurangerna, och på området finns både en inomhus- och en utomhuslekplats där barnen kan leka och ha kul i trygg miljö.