Jadore Deluxe Hotel & Spa
Ett femstjärnigt hotell i pinjeskogen i Sorgun utanför Side, med ultra all inclusive, flera pooler med vattenrutschbanor och egen strand en kort bit bort. Här finns spa, à la carte-restauranger och aktiviteter för både barn och vuxna.
Om hotellet
J'adore Deluxe Hotel & Spa är ett stort femstjärnigt hotell i Sorgun utanför Side, där pinjeskogen möter kusten och floden rinner ut i Medelhavet. Hotellet består av en huvudbyggnad i flera våningar med en rymlig lobby, och runt den ligger trädgården och poolområdet.
Rummen finns i flera kategorier: economyrum, standard- och comfortrum, familjerum med två sovrum och juniorsviter. Flera kategorier går att boka med sidovy mot havet, och juniorsviterna vetter mot poolen och floden. Alla rum har balkong.
På rummen finns luftkonditionering, satellit-tv, kassaskåp, minibar som fylls på med alkoholfria drycker, kaffe- och tekokare, hårtork och dusch. Wifi ingår. Telefon, rumsservice och tvättservice kostar extra.
Sommarsäsongen (högsäsong) sträcker sig från juni till september, vissa faciliteter så som pool, vattenrutschkanor och restauranger kan vara begränsade i början och slutet av säsongen. Det erbjuds även ett smalare utbud av aktiviteter.
Under vintersäsong (november - april) är många faciliteter stängda, så som a la carte restauranger och vissa pooler samt vattenrutschkanor. Det erbjuds även ett smalare utbud av aktiviteter.