Bo nära stranden i Golem, söder om Durrës, med enkel tillgång till både havet och den livliga strandpromenaden. Här väntar en lugn bas med närhet till restauranger, barer och butiker längs kusten.
Hotellet ligger nära Golems långa, breda sandstrand, en del av den välkända Durrëskusten. Stranden är långgrund på många ställen och kantas av solstolar, parasoller och olika strandbarer. Här kan du tillbringa dagen med sol och bad, strandpromenader och vattensporter som erbjuds av lokala aktörer.
Golem och den södra delen av Durrëskusten är ett utpräglat semesterområde med en avslappnad atmosfär. Längs huvudgatan finns ett blandat utbud av kaféer, barer, enklare butiker och säsongsöppna stånd med frukt, snacks och strandartiklar. Kvällstid lever området upp med musik från barer och restauranger.
Durrës stad nås enkelt med taxi eller lokal transport. Där kan du uppleva den historiska amfiteatern, promenaden längs hamnen, shoppinggator och ett större utbud av restauranger och barer.