Hotel Perla Marina är ett 4-stjärnigt hotell i första raden mot havet i Nerja, på Costa del Sol. Hotellet har två pooler: en infinitypool med jacuzzi på taket och en pool mot stranden med barnpool. Båda är öppna året runt. Gamla stan och Balcón de Europa når du till fots.
I restaurang Narixa serveras frukostbuffé varje dag kl. 08.00–11.00. Buffén har bland annat bageri, matlagning på plats (show cooking), en vegansk del och en hälsohörna.
Snackbaren Rocamar har en terrass med havsutsikt och är öppen varje dag året runt, kl. 10.00–23.00. Här kan du äta frukost, lunch och middag à la carte, mot avgift. Du kan också ta med mat och dryck och köpa drinkar till poolen.
Under sommarsäsongen är poolbaren öppen.
Juldagens galamiddag (2026-12-25) och nyårsaftonens galamiddag (2026-12-31) ingår i resan om du bor på hotellet de kvällarna.