Om Hotellet
Oriente Atiram Hotel är ett klassiskt stadshotell i en historisk byggnad med modern komfort. Här bor du mitt i händelsernas centrum med personlig service, frukostmatsal och sköna sällskapsytor – perfekt för både weekendresor och kortare cityvistelser.
Om Området
Hotellet ligger direkt på La Rambla, mellan Liceu-operan och marknaden La Boqueria. Du har ett par minuter till de gotiska kvarteren, Plaça Reial och hamnen/Port Vell. Tunnelbanan (Liceu) ligger runt hörnet, vilket gör det enkelt att nå strand, museer och övriga stadsdelar.
Om Rummen
Rummen är ljusa och funktionella med bekvämligheter som luftkonditionering, Wi-Fi, tv, värdeskåp och badrum med dusch eller badkar. Välj mellan rum mot La Rambla för pulsen och folklivet – eller mot den tystare innergården för mer lugn. Vissa rum har balkong eller fransk balkong.
Övrig information
Hotellet erbjuder frukostbuffé, reception dygnet runt, bagageförvaring och conciergehjälp för biljetter, restaurangbokningar och utflyktstips. Transfer och cykeluthyrning kan ordnas via receptionen.
Nr 284 av 562 hotell i Barcelona